18.09.2016

Lidia i Michał mistrzami Polski RS:X junior

Cztery najcenniejsze medale zdobyli zawodnicy SKŻ ERGO Hestia Sopot podczas zakończonych dziś w Górkach Zachodnich mistrzostwach Polski klasy RS:X junior.

Dwa ostatnie dni rywalizacji to wietrzna aura i jak podkreśliła świeżo upieczona mistrzyni Polski Lidia Sulikowska „To był prawdziwy windsurfing”. Za Lidią uplasowała się jej koleżanka klubowa Weronika Marciniak. Weronice, jako jedynej zawodniczce udało się wygrać z Lidią dwa z ośmiu rozegranych biegów. “Przegrałam ze swoją najlepszą przyjaciółką. W tym wyścigu popełniłam błąd, bo płynąc na pełnym wietrze za szybko zrobiłam zwrot przez rufę, a Weronika dostała w tym momencie szkwał i już jej nie dogoniłam. W sobotę było już wszystko pod kontrolą.” - podsumowała swój start Lidia.

Wśród panów mistrzostwo, z przewagą zaledwie jednego punktu po 9 biegach, wygrał Michał Zych. Na drugim stopniu podium stanął Aleksander Przychodzeń. Aleksander będzie miał jednak szansę na zdobycie mistrzostwa w przyszłym roku. Dla Michała był to ostatni rok startów wśród juniorów. „To mój ostatni rok rywalizacji w gronie juniorów, zatem sympatycznie było zakończyć ten okres zdobyciem mistrzostwa Polski. Tym bardziej, że jedyny złoty medal wywalczyłem kilka lat temu w klasie BIC Techno293 na żaglu o powierzchni 6,8” -  mówił przed wyścigami zwycięzca regat.

Ostatnie aktualności

07.04.2024

Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii na Majorce

Pawel Tarnowski po raz trzeci w karierze wygrał słynne regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Poprzednio, w latach 2017 i 2018 triumfował w klasie RS:X, teraz zdobył złoty medal w nowej, olimpijskiej klasie iQFoil. Zobaczcie, jak Paweł skomentował swój triumf.

14.03.2024

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot nagrodzony za wyniki dzieci i młodzieży

W uroczystej sali Niebo Polskie w Gdańsku, podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych klubów sportowych województwa pomorskiego, nasz klub został wyróżniony jako jeden z najbardziej wybitnych w regionie.

01.03.2024

Zawody Sopot SUP Race oraz Dzień Otwarty Sekcji SUP w Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia

Mamy przyjemność ogłosić, że Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia serdecznie zaprasza Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Dniu Otwartym Sekcji Stand-Up Paddle (SUP)! W dniu 1 kwietnia, od godziny 11:00, klub otwiera swoje podwoje dla entuzjastów sportów wodnych w każdym wieku.

03.02.2024

Paweł Tarnowski wicemistrzem świata iQFOiL

Maja Dziarnowska kończy rywalizacje na bardzo dobrym 7 miejscu.

01.02.2024

Przekaż 1,5% podatku na UKS HALS

KRS 0000428510

30.01.2024

Mistrzostwa Świata iQFOiL - bez wyścigów pierwszego dnia

Przed mistrzostwami świata w klasie iQFoil na Lanzarote panowały dobre żeglarskie warunki. Wiatr co prawda nie był najsilniejszy, ale pozwalał na efektywne treningi. Tymczasem, gdy przyszło do ścigania, wiatr zgasł. Pierwszego dnia mistrzostw świata nie rozegrano zatem żadnego wyścigu.