06.07.2019

Nasi w Rehasport Mistrzostwa Europy FWC Foil

Powiedzieć, że na mistrzostwach świata FWC Foil pojechała silna reprezentacja zawodników z naszego klubu to powiedzieć za mało. Startowali zarówno juniorzy jak i seniorzy. Zawodnicy kadry Techno293 oraz RS:X. Przemek Miarczyński od początku walczył o miejsce medalowe, ale pozostali deskarze również rywalizowali o miejsca w poszczególnych dywizjach.

Wszyscy przyjechali do Pucka ponieważ ściganie na foilu jest czymś świeżym i ekscytującym. Ta świeżość sprawiła, że była to jedna z nielicznych imprez, w których juniorzy mogą startować na jednej linii startowej z medalistami Igrzysk Olimpijskich czy zawodnikami z PWA. 

Były to również regaty, które pokazały, że foil jest już gotowy by ścigać się przy bardzo silnym wietrze. Przez pięć pierwszych dni wiało powyżej 20 węzłów, często powyżej 30, a udało się rozegrać 21 silnowiatrowych wyścigów. 

Zmęczenie było widać, ale jeszcze większe były uśmiechy. Wszyscy, nawet najmłodsi zawodnicy, kończyli poszczególne wyścigi. Przemek ostatecznie zakończył regaty na 4 pozycji za Wojtkiem Brzozowskim, Maciejem Rutkowskim oraz Stevem Allenem. Maja była trzecia wśród kobiet za siostrami Alabau, a Kajetan Machura drugi w klasyfikacji Youth. 

Pełne wyniki dostępne na stronie regat - https://www.foilworlds2019.formulawindsurfing.org/results  

A poszczególne miejsca naszych zawodników:

4 Przemysław Miarczyński
9 Paweł Tarnowski
23 Kajetan Machura
42 Krzysztof Żarnowski
45 Maja Dziarnowska
46 Aleksander Niziołek
50 Kacper Gwóźdź
51 Martin Marchewicz
53 Linda Falkiewicz
54 Aleksandra Wasiewicz
55 Olaf Grodzicki


 

Ostatnie aktualności

02.06.2020

Ruszyły zapisy do pierwszej części PPS 2020

Już można rejestrować się do regat o Puchar Prezydenta Sopotu

01.06.2020

Ruszamy z półkoloniami w SKŻ

Przygotowaliśmy dla Państwa 7 turnusów zarówno windsurfingowych jak i żeglarskich

01.06.2020

Kalendarz 2020

Aktualny kalendarz regat

30.05.2020

wytyczne dotyczące korzystania z obiektów sportowych Sopockiego Klubu Żeglarskiego

[30.05] Aktualizacja wytycznych korzystania z obiektów sportowych Sopockiego Klubu Żeglarskiego

23.04.2020

STANOWISKO PZŻ DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI ŻEGLUGI

W nawiązaniu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku i jego wpływu na możliwości żeglugi informujemy, co następuje:

11.04.2020

ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Drodzy Klubowicze i Przyjaciele naszego klubu,

Powiadomienie o plikach cookie

Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.