06.07.2019

Nasi w Rehasport Mistrzostwa Europy FWC Foil

Powiedzieć, że na mistrzostwach świata FWC Foil pojechała silna reprezentacja zawodników z naszego klubu to powiedzieć za mało. Startowali zarówno juniorzy jak i seniorzy. Zawodnicy kadry Techno293 oraz RS:X. Przemek Miarczyński od początku walczył o miejsce medalowe, ale pozostali deskarze również rywalizowali o miejsca w poszczególnych dywizjach.

Wszyscy przyjechali do Pucka ponieważ ściganie na foilu jest czymś świeżym i ekscytującym. Ta świeżość sprawiła, że była to jedna z nielicznych imprez, w których juniorzy mogą startować na jednej linii startowej z medalistami Igrzysk Olimpijskich czy zawodnikami z PWA. 

Były to również regaty, które pokazały, że foil jest już gotowy by ścigać się przy bardzo silnym wietrze. Przez pięć pierwszych dni wiało powyżej 20 węzłów, często powyżej 30, a udało się rozegrać 21 silnowiatrowych wyścigów. 

Zmęczenie było widać, ale jeszcze większe były uśmiechy. Wszyscy, nawet najmłodsi zawodnicy, kończyli poszczególne wyścigi. Przemek ostatecznie zakończył regaty na 4 pozycji za Wojtkiem Brzozowskim, Maciejem Rutkowskim oraz Stevem Allenem. Maja była trzecia wśród kobiet za siostrami Alabau, a Kajetan Machura drugi w klasyfikacji Youth. 

Pełne wyniki dostępne na stronie regat - https://www.foilworlds2019.formulawindsurfing.org/results  

A poszczególne miejsca naszych zawodników:

4 Przemysław Miarczyński
9 Paweł Tarnowski
23 Kajetan Machura
42 Krzysztof Żarnowski
45 Maja Dziarnowska
46 Aleksander Niziołek
50 Kacper Gwóźdź
51 Martin Marchewicz
53 Linda Falkiewicz
54 Aleksandra Wasiewicz
55 Olaf Grodzicki


 

Ostatnie aktualności

11.09.2019

Najlepsi młodzi sportowcy z Pomorza poszukiwani.

Wnioski do klubu należy złożyć do 1 października 2019r.

03.09.2019

Kite Legends

W ubiegły weekend na półwyspie helskim rozegrały się głośne zawody Kite Legends. Program imprezy obejmował zarówno konkurencje freestyle i big air (skoki) jak i regaty TwinTip Race (wyścigi na deskach dwukierunkowych) będące klasą przygotowawczą dla olimpijskiej już dyscypliny Formula Kite.

03.09.2019

Kalendarz 2020

Sezon regatowy w SKŻ ERGO Hestia Sopot

02.09.2019

Paweł Tarnowski żeglarskim ambasadorem Sopotu

Jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych sopockich sportowców będzie promował nasze miasto podczas startów w krajowych i międzynarodowych zawodach żeglarskich. Umowa pomiędzy Gminą Miasta Sopotu a Pawłem Tarnowskim, zawodnikiem Sopockiego Klubu Żeglarskiego, została podpisana 2 września.

27.08.2019

Cały sezon przygotowań, a główna impreza już za nami.

Wczoraj zakończyliśmy 3 dniowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Regaty odbyły się na jeziorze Dąbie w Szczecinie. - Relacja Natalii Kalinowskiej

25.08.2019

Mistrzostwa Polski Młodzików

Trener Jan Suliński relacjonuje rywalizację na mistrzostwach Polski

Powiadomienie o plikach cookie

Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.