06.07.2019

Nasi w Rehasport Mistrzostwa Europy FWC Foil

Powiedzieć, że na mistrzostwach świata FWC Foil pojechała silna reprezentacja zawodników z naszego klubu to powiedzieć za mało. Startowali zarówno juniorzy jak i seniorzy. Zawodnicy kadry Techno293 oraz RS:X. Przemek Miarczyński od początku walczył o miejsce medalowe, ale pozostali deskarze również rywalizowali o miejsca w poszczególnych dywizjach.

Wszyscy przyjechali do Pucka ponieważ ściganie na foilu jest czymś świeżym i ekscytującym. Ta świeżość sprawiła, że była to jedna z nielicznych imprez, w których juniorzy mogą startować na jednej linii startowej z medalistami Igrzysk Olimpijskich czy zawodnikami z PWA. 

Były to również regaty, które pokazały, że foil jest już gotowy by ścigać się przy bardzo silnym wietrze. Przez pięć pierwszych dni wiało powyżej 20 węzłów, często powyżej 30, a udało się rozegrać 21 silnowiatrowych wyścigów. 

Zmęczenie było widać, ale jeszcze większe były uśmiechy. Wszyscy, nawet najmłodsi zawodnicy, kończyli poszczególne wyścigi. Przemek ostatecznie zakończył regaty na 4 pozycji za Wojtkiem Brzozowskim, Maciejem Rutkowskim oraz Stevem Allenem. Maja była trzecia wśród kobiet za siostrami Alabau, a Kajetan Machura drugi w klasyfikacji Youth. 

Pełne wyniki dostępne na stronie regat - https://www.foilworlds2019.formulawindsurfing.org/results  

A poszczególne miejsca naszych zawodników:

4 Przemysław Miarczyński
9 Paweł Tarnowski
23 Kajetan Machura
42 Krzysztof Żarnowski
45 Maja Dziarnowska
46 Aleksander Niziołek
50 Kacper Gwóźdź
51 Martin Marchewicz
53 Linda Falkiewicz
54 Aleksandra Wasiewicz
55 Olaf Grodzicki


 

Ostatnie aktualności

12.07.2019

Max Wójcik mistrzem świata Raceboard

Max Wójcik, co za gość! 10 z 11 wyścigów kończył na pierwszym miejscu. Nasz mistrz świata!

06.07.2019

Nasi w Rehasport Mistrzostwa Europy FWC Foil

Powiedzieć, że na mistrzostwach świata FWC Foil pojechała silna reprezentacja zawodników z naszego klubu to powiedzieć za mało. Startowali zarówno juniorzy jak i seniorzy. Zawodnicy kadry Techno293 oraz RS:X. Przemek Miarczyński od początku walczył o miejsce medalowe, ale pozostali deskarze również rywalizowali o miejsca w poszczególnych dywizjach.

10.06.2019

40 edycja Pucharu Prezydenta Sopotu za nami

W dniach 7 – 9 czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja regat Puchar Prezydenta Sopotu, najstarszej windsurfingowej imprezy rozgrywanej na akwenie morskim.

06.06.2019

40 edycja regat Puchar Prezydenta Sopotu startuje w piątek

Puchar Prezydenta Sopotu to najstarsza windsurfingowa impreza rozgrywana na akwenie morskim. Organizatorem jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot. W tym roku regaty odbędą się w dniach 7-9 czerwca i będzie to już 40 edycja zawodów, które są starsze niż sam Sopocki Klub Żeglarski.

26.05.2019

Regaty ERGO Hestia EuroChallenge w Sopocie zakończone – polscy zawodnicy na podium

26 maja w Sopocie zakończyły się międzynarodowe zawody ERGO Hestia EuroChallenge powered by Harken Blockheads w klasie O’pen Skiff.

12.05.2019

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2019 przeszedł do historii

W dniach 9-12 maja na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach.

Powiadomienie o plikach cookie

Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.