09.07.2016

Paweł Tarnowski z medalem mistrzostw Europy

Paweł Tarnowski kończy regaty z brązowym medalem.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Francuzka Charlin Picon, druga była Zofia Klepacka (YKP Warszawa) a trzecie miejsce wywalczyła Rosjanka Stefania Elfutina. Klepacka i Picon zdobyły tyle samo punktów podczas całej rywalizacji, o kolejności na podium decydował wynik w wyścigu medalowym.

Druga Polka, która zakwalifikowała się do wyścigu medalowego, Maja Dziarnowska zakończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na dziewiątym miejscu, a wśród zawodniczek europejskich była ósma.

- Regaty były okrutnie ciężkie, warunki trudne i nie pamiętam kiedy ostatni raz przeżywałam tyle wzlotów i upadków. Powoli emocje opadają i zaczyna dochodzić do mnie, że to całkiem przyzwoity wynik – tak komentowała na facebooku (patrz niżej) swoje starty na mistrzostwach zawodniczka sopockiego klubu.

W klasyfikacji juniorek Weronika Mariciniak zajęła drugie miejsce w klasyfikacji U17, 22 ogółem.

Przemysław Miarczyński ostatecznie zajął piątą lokatę. Świetnie spisali się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który w klasyfikacji do lat 21 zdobył pierwsze miejsce oraz Marcin Urbanowicz, który zajął w klasyfiakcji generalnej 16 pozycję wygrywając kolejny już w tym roku seniorski wyścig w imprezie tak wysokiej rangi.

Złoto wśród mężczyzn wywalczył Francuz Thomas Goyard, a srebro z Helsinek wywiezie Brytyjczyk Kieran Holmes-Martin.

Wśród juniorów wyróżnić należy Michała Zycha, który niemal przez całe regaty pływał w ścisłej czołówce. Michał aż siedem wyścigów kończyłw pierwszej dziesiątce.

Ready Steady - Tokio

Max i Maja opowiadają o zmaganiach na imprezie przygotowawczej do Igrzysk Olimpijskich

16.08.2019

Mistrzostwa Europy T293 - Izrael 2019

W sobotę rozpoczynają się mistrzostwa Europy klasy Techno293. Wśród 18 reprezentacji, które przyjechały do Michmoret w Izraelu jest też reprezentacja Polski, której trzon stanowią deskarze z Sopotu.

11.08.2019

Kamil kończy rywalizację w Petersburgu na 10 pozycji

W sobotę zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie RS:X. Nasz klub reprezentowali Maja Kuchta oraz Kamil Manowiecki.

11.08.2019

Zakończyła Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019

W Sławie startowało w klasie Techno293 26 chłopców i 15 dziewcząt. W regatach brało udział 8 województw z czego najliczniejsze województwo pomorskie reprezentowało aż blisko 60 zawodników (Optimist i deska).

30.07.2019

Deskarze Techno293 nie próżnują

Nie próżnują nasi młodzi windsurferzy, którzy pod wodzą trenera Roberta Pellowskiego przygotowują się do najważniejszych imprez sezonu; rozgrywanych w sierpniu w Izraelu mistrzostw Europy oraz w październiku w Kadyksie mistrzostw świata.

30.07.2019

Paweł Tarnowski mistrzem Polski RS:X

Gosia Białecka oraz Maja Dziarnowska kończą rywalizację na drugim oraz trzecim stopniu podium. Lidia Sulikowska i Przemysław Szybkowski wygrywają w gronie juniorów