09.07.2016

Paweł Tarnowski z medalem mistrzostw Europy

Paweł Tarnowski kończy regaty z brązowym medalem.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Francuzka Charlin Picon, druga była Zofia Klepacka (YKP Warszawa) a trzecie miejsce wywalczyła Rosjanka Stefania Elfutina. Klepacka i Picon zdobyły tyle samo punktów podczas całej rywalizacji, o kolejności na podium decydował wynik w wyścigu medalowym.

Druga Polka, która zakwalifikowała się do wyścigu medalowego, Maja Dziarnowska zakończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na dziewiątym miejscu, a wśród zawodniczek europejskich była ósma.

- Regaty były okrutnie ciężkie, warunki trudne i nie pamiętam kiedy ostatni raz przeżywałam tyle wzlotów i upadków. Powoli emocje opadają i zaczyna dochodzić do mnie, że to całkiem przyzwoity wynik – tak komentowała na facebooku (patrz niżej) swoje starty na mistrzostwach zawodniczka sopockiego klubu.

W klasyfikacji juniorek Weronika Mariciniak zajęła drugie miejsce w klasyfikacji U17, 22 ogółem.

Przemysław Miarczyński ostatecznie zajął piątą lokatę. Świetnie spisali się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który w klasyfikacji do lat 21 zdobył pierwsze miejsce oraz Marcin Urbanowicz, który zajął w klasyfiakcji generalnej 16 pozycję wygrywając kolejny już w tym roku seniorski wyścig w imprezie tak wysokiej rangi.

Złoto wśród mężczyzn wywalczył Francuz Thomas Goyard, a srebro z Helsinek wywiezie Brytyjczyk Kieran Holmes-Martin.

Wśród juniorów wyróżnić należy Michała Zycha, który niemal przez całe regaty pływał w ścisłej czołówce. Michał aż siedem wyścigów kończyłw pierwszej dziesiątce.

Maja Dziarnowska czwartą zawodniczką Europy w klasie RS:X

Maja Dziarnowska zajęła czwarte, a Zofia Klepacka i Piotr Myszka siódme miejsce w mistrzostwach Europy w olimpijskiej, windsurfingowej klasie RS:X, które w dniach 9-13 kwietnia odbyły się w Palma de Mallorca.

12.04.2019

Walka do końca - Mistrzostwa Europy RS:X

Maja i Paweł są najbliżej wywalczenia pierwszych punktów w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich.

29.03.2019

Sportowe Wakacje 2019

Ruszają zapisy na sportowe wakacje 2019

25.03.2019

Ze sportem na tak! Czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie

18 kwietnia 2019 roku w Atom Club na Stadionie Energa odbędzie się konferencja "Ze sportem na tak! Czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie" organizowana przez Lechię Gdańsk wraz z Akademią i Fundacją Lechii.

04.03.2019

Gosia I Paweł na podium AOW

Małgorzata Białecka i Maciej Kluszczyński zajęli drugie, a Paweł Tarnowski trzecie miejsce klasie RS:X podczas regat Andalusian Olympic Week w Kadyksie. Poza nimi aż jedenaścioro Polaków zakończyło swój występ w pierwszej dziesiątce w swoich klasach.

27.02.2019

Polacy z workiem medali mistrzostw Europy w windsurfingu lodowym

Jan Suliński zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w windsurfingu lodowym, które odbyły się w Estonii, a drugie i trzecie miejsce wśród kobiet zajęły Natalia Wójcik oraz Katarzyna Nabiałek. Natomiast wśród juniorów Polacy zajęli całe podium w kategoriach U20 i U17 wśród chłopców, a także dwie pierwsze pozycje w kategorii U17 dziewcząt.