19.02.2019

Jan Suliński mistrzem Polski w windsurfingu zimowym

Jan Suliński wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w windsurfingu zimowym, które w dniach 15-17 lutego odbyły się na zamarzniętym jeziorze Niegocin w Giżycku. Drugie miejsce zajął Max Wójcik, a z brązowego medalu cieszył się Łukasz Buderaski.

Podczas tegorocznych mistrzostw Polski w windsurfingu zimowym pogoda pozwoliła na przeprowadzenie po dziesięć wyścigów w każdej flocie.

W kategorii seniorów całe podium zajęli zawodnicy klubu SKŻ ERGO Hestia Sopot. Zdecydowanie najlepszy był Jan Suliński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który wygrał aż siedem z dziesięciu wyścigów, dwa razy był drugi i raz dojechał do mety trzeci, zasłużenie zostając nowym mistrzem Polski. Srebrny medal wywalczył Max Wójcik, tracąc do niego osiem punktów. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Łukasz Buderaski, którego zwycięzca wyprzedził o trzynaście punktów.powtarzając wynik sprzed roku. Młody żeglarz stracił zaledwie punkt do Buderaskiego.

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Nabiałek (YKP Warszawa), która zdeklasowała rywalki, wygrywając aż dziewięć wyścigów i raz przyjeżdżając na drugiej pozycji. Wicemistrzynią kraju została juniorka Maria Urban (Giżycka Grupa Regatowa), a skład podium uzupełniła Natalia Wójcik (SKŻ ERGO Hestia Sopot).

W kategorii juniorów, tak jak przed rokiem, triumfował Michał Warzocha (Giżycka Grupa Regatowa), a za nim uplasowali się jego klubowy kolega Jędrzej Cituk oraz Jan Sajdak (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Rywalizację juniorów młodszych wygrał Maciej Pietrzak (YKP Warszawa), ale tylko punkt za nim uplasował się Igor Lewiński (GKŻ Gdańsk). Trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Kacper Guzowski.

Złoty medal w młodzikach 5,8 zdobył Dawid Siwicki (BAZA Mrągowo), zostawiając w pokonanym polu Maję Cituk (Giżycka Grupa Regatowa) oraz Marta Majewska (BAZA Mrągowo). Wyróżnieni zostali jeszcze zawodnicy w kategorii młodzik 4,0. W tej trzy czołowe lokaty zajęli Amadeusz Stobiński, Leon Jankowski i Leonard Krzemień (wszyscy AZS Poznań).

WYNIKI

Maciej Frąckiewicz - Polski Związek Żeglarski

Ostatnie aktualności

10.06.2019

40 edycja Pucharu Prezydenta Sopotu za nami

W dniach 7 – 9 czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja regat Puchar Prezydenta Sopotu, najstarszej windsurfingowej imprezy rozgrywanej na akwenie morskim.

06.06.2019

40 edycja regat Puchar Prezydenta Sopotu startuje w piątek

Puchar Prezydenta Sopotu to najstarsza windsurfingowa impreza rozgrywana na akwenie morskim. Organizatorem jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot. W tym roku regaty odbędą się w dniach 7-9 czerwca i będzie to już 40 edycja zawodów, które są starsze niż sam Sopocki Klub Żeglarski.

26.05.2019

Regaty ERGO Hestia EuroChallenge w Sopocie zakończone – polscy zawodnicy na podium

26 maja w Sopocie zakończyły się międzynarodowe zawody ERGO Hestia EuroChallenge powered by Harken Blockheads w klasie O’pen Skiff.

12.05.2019

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2019 przeszedł do historii

W dniach 9-12 maja na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach.

06.05.2019

Zawiadomienie o Regatach PPS 2019

Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym Zawiadomieniem o Regatach

06.05.2019

Mistrzostwa Świata Formuły Kite: juniorzy na podium, seniorzy bez medali

Julia Damasiewicz, Magdalena Woyciechowska i Nina Arcisz zajęły całe podium w kategorii do lat 16 podczas Mistrzostw Świata Formuły Kite, które w dniach 1-5 maja odbyły się we Włoszech na jeziorze Garda. W tej samej grupie wiekowej drugie oraz trzecie miejsce zajęli Jakub Jurkowski i Michał Woyciechowski, a wspomniana Damasiewicz była również trzecia w kategorii do lat 19. Najlepszy spośród naszych seniorów był Maks Żakowski, który zakończył rywalizację na siedemnastej pozycji.