04.09.2022

Medale dla młodych zawodników SKŻ ERGO Hestia Sopot

Nie tylko żeglarstwo w różnych postaciach jest domeną sopockiego klubu. W zakończonych w tym tygodniu pierwszych oficjalnych Mistrzostwach Polski w Surfingu zawodnicy z Sopotu stanęli na wszystkich stopniach podium w trzech kategoriach. Zdobyli 3 złote medale - Tomek Budziński wygrał konkurencje U14 i U16, a Janek Koszowski zwyciężył w U18.

W dniach 30-31 sierpnia we Władysławowie odbyły się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski w Surfingu, organizowane przez Polski Związek Surfingu (www.pzsurf.pl). Surfing, nowa klasa olimpijska od igrzysk w Tokio, w Polsce jest coraz bardziej popularna. Mimo tego, że warunki do uprawiania surfingu w Polsce nie należą do wybitnych, to wybrzeże Bałtyku ma bardzo dobre warunki do stawiania pierwszych kroków na desce i również oferuje kilka atrakcyjnych spotów dla surferów. W Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia Sopot wielu młodych zawodników uprawia surfing w wolnym czasie, pod czujnym okiem rodziców, i trenują w Polsce oraz na Wyspach Kanaryjskich. Na Mistrzostwach Polski we Władysławowie zrobiły doskonałe wyniki.

W U14 dziewcząt Ewa Miarczyńska zdobyła srebrny medal i Jagoda Budzińska brązowy. Jagoda Budzińska również zdobyła brąz w kategoriach U16 i U18. W U16 i U18 Ewa Miarczyńska zajęła 4 pozycję. W U14 chłopców wygrał Tomek Budziński, który obronił tytuł mistrzowski z zeszłego roku, i na piątym miejscu był Patryk Miarczyński. W U16 też wygrał Tomek Budziński. Tomek był najmłodszym zawodnikiem zawodów i wygrał kategorię U14 i U16. Dzieci na co dzień pływają w SKŻ w klasie Techno293.

W U18 chłopców wygrał Janek Koszowski – utytułowany zawodnik SKŻ, na co dzień pływający w klasie Kite, i w ten sposób obronił zeszłoroczny tytuł. Dodatkowo, komisja sędziowska doceniła jego sportowe zachowanie i Janek dostał specjalne wyróżnienie – nagrodę fair play.

Warto podkreślić, że kategorie U16 i U18 dziewcząt wygrała Julka Szulikowska (córka wieloletniego zawodnika SKŻ Macieja Szulikowskiego). Zajęła również trzecie miejsce w seniorkach. Z kolei Maciek Szulikowski zdobył srebrny medal w seniorach w longboardzie.

Podsumowując, SKŻ ERGO Hestia Sopot nie ma jeszcze sekcji surfingu, a już jest potęgą w Polsce w nowej dyscyplinie olimpijskiej. Gratulacje dla naszych zawodników!

tekst: Ewa Górska

Ostatnie aktualności

07.04.2024

Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii na Majorce

Pawel Tarnowski po raz trzeci w karierze wygrał słynne regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Poprzednio, w latach 2017 i 2018 triumfował w klasie RS:X, teraz zdobył złoty medal w nowej, olimpijskiej klasie iQFoil. Zobaczcie, jak Paweł skomentował swój triumf.

14.03.2024

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot nagrodzony za wyniki dzieci i młodzieży

W uroczystej sali Niebo Polskie w Gdańsku, podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych klubów sportowych województwa pomorskiego, nasz klub został wyróżniony jako jeden z najbardziej wybitnych w regionie.

01.03.2024

Zawody Sopot SUP Race oraz Dzień Otwarty Sekcji SUP w Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia

Mamy przyjemność ogłosić, że Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia serdecznie zaprasza Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Dniu Otwartym Sekcji Stand-Up Paddle (SUP)! W dniu 1 kwietnia, od godziny 11:00, klub otwiera swoje podwoje dla entuzjastów sportów wodnych w każdym wieku.

03.02.2024

Paweł Tarnowski wicemistrzem świata iQFOiL

Maja Dziarnowska kończy rywalizacje na bardzo dobrym 7 miejscu.

01.02.2024

Przekaż 1,5% podatku na UKS HALS

KRS 0000428510

30.01.2024

Mistrzostwa Świata iQFOiL - bez wyścigów pierwszego dnia

Przed mistrzostwami świata w klasie iQFoil na Lanzarote panowały dobre żeglarskie warunki. Wiatr co prawda nie był najsilniejszy, ale pozwalał na efektywne treningi. Tymczasem, gdy przyszło do ścigania, wiatr zgasł. Pierwszego dnia mistrzostw świata nie rozegrano zatem żadnego wyścigu.