19.09.2022

Mistrzostwa Świata SUP w Gdyni

To nasz drugi udział w Mistrzostwach Świata. Tym razem zawody odbyły się na naszym podwórku, bo w Polsce i co najważniejsze na Bałtyku. W tym roku to właśnie Gdynia była gospodarzem tegorocznego wydarzenia.

Mikołaja Majdana i Trenera Andrzeja Siewierskiego

Bałtyk pokazał pazur a my pokazaliśmy, że jesteśmy przygotowani na takie wyzwania.

To był wspaniały tydzień. Kolejne cenne doświadczenie na naszej drodze do mistrzostwa zebrane.

Zdobyliśmy srebrny medal w klasyfikacji drużynowej juniorek, gdzie nasze dziewczyny Marta i Zuzia wywalczyły go razem z Kają Niewiadomską z SUP Kultury Kraków na długim dystansie.

W rywalizacji indywidualnej również nie zabrakło sukcesów:

Marta Apanasewicz walczyła 4 miejsce w końcowej klasyfikacji konkurencji sprint. Wyścig long distance  zakończyła na 11 pozycji a w wyścigu technicznym uplasowała się na 12 miejscu w klasyfikacji końcowej.

Zuzanna Tylingo zaliczyła bardzo udany występ na długim dystansie zajmując 14 pozycję w klasyfikacji ogólnej. To bardzo dobry wynik, który przyczynił się do zdobycia srebra drużynowo.

Dominika Apanasewicz, mimo małych turbulencji, które wpłynęły na możliwość regularnych treningów w ostatnim czasie, bardzo dobrze zaprezentowała się zarówno w sprincie, jak i w wyścigu technicznym. Płynęła równo, osiągając drugi czas w sprincie i pierwszy czas w wyścigu technicznym w polskiej flocie kobiet kategorii open.

Mikołaj Matuszewski bardzo dobrze poradził sobie w wyścigu techniczny. Pewnie i dobrze technicznie wykonywał zwroty na bojach. W swoim biegu eliminacyjnym wywalczył 5 miejsce.

Mikołaj Majdan świetnie popłynął w wyścigu long distance i 16 km trasę ukończył na 38 miejscu. Dopłynął jako pierwszy z Polaków, którzy rywalizowali na tym dystansie.

Andrzej Siewierski - nasz Trener, który nie zwalnia tempa, pokazał jak pływa się na Bałtyku zajmując 14 miejsce w rywalizacji na długim dystansie w swojej kategorii. W wyścigu technicznym awansował do półfinału i ostatecznie ukończył ten bieg na 5 miejscu.

Zdecydowanie możemy być zadowoleni z naszego występu, ponieważ poczyniliśmy ogromy postęp w stosunku do startu w roku ubiegłym.
Teraz zaczynamy planować kolejny sezon, w którym zamierzamy odnosić dalsze sukcesy i podnosić swoje umiejętności na coraz wyższy poziom.

Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii na Majorce

Pawel Tarnowski po raz trzeci w karierze wygrał słynne regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Poprzednio, w latach 2017 i 2018 triumfował w klasie RS:X, teraz zdobył złoty medal w nowej, olimpijskiej klasie iQFoil. Zobaczcie, jak Paweł skomentował swój triumf.

14.03.2024

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot nagrodzony za wyniki dzieci i młodzieży

W uroczystej sali Niebo Polskie w Gdańsku, podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych klubów sportowych województwa pomorskiego, nasz klub został wyróżniony jako jeden z najbardziej wybitnych w regionie.

01.03.2024

Zawody Sopot SUP Race oraz Dzień Otwarty Sekcji SUP w Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia

Mamy przyjemność ogłosić, że Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia serdecznie zaprasza Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Dniu Otwartym Sekcji Stand-Up Paddle (SUP)! W dniu 1 kwietnia, od godziny 11:00, klub otwiera swoje podwoje dla entuzjastów sportów wodnych w każdym wieku.

03.02.2024

Paweł Tarnowski wicemistrzem świata iQFOiL

Maja Dziarnowska kończy rywalizacje na bardzo dobrym 7 miejscu.

01.02.2024

Przekaż 1,5% podatku na UKS HALS

KRS 0000428510

30.01.2024

Mistrzostwa Świata iQFOiL - bez wyścigów pierwszego dnia

Przed mistrzostwami świata w klasie iQFoil na Lanzarote panowały dobre żeglarskie warunki. Wiatr co prawda nie był najsilniejszy, ale pozwalał na efektywne treningi. Tymczasem, gdy przyszło do ścigania, wiatr zgasł. Pierwszego dnia mistrzostw świata nie rozegrano zatem żadnego wyścigu.