09.11.2023

Rozwój SUP w naszym klubie

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot, znany dotychczas głównie z żeglarstwa, z radością ogłasza swoje nowe inicjatywy.

W duchu poszerzania swojej działalności, klub postanowił dołączyć do Polskiego Związku Kajakowego i Polskiego Związku Surfingu, co otwiera przed nami nowe perspektywy i możliwości rozwoju.

Jednym z naszych celów jest rozwijanie sekcji Stand-Up Paddle (SUP), co zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród młodych, jak i starszych miłośników sportu wodnego. Nasza sekcja zawodników SUP już teraz odnosi znakomite wyniki i reprezentuje nas na arenie międzynarodowej.

SUP to sport, który jest doskonały dla osób w każdym wieku, od najmłodszych do seniorów, dlatego już od kwietnia ruszamy z dedykowaną sekcją dla najmłodszych. Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do aktywności na wodzie, promując zdrowy styl życia i rozwijając ich umiejętności w zakresie SUP.

Aby jeszcze bardziej zaznaczyć naszą obecność w świecie SUP, serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów tego sportu na pierwsze dedykowane zawody SUP, które odbędą się już pierwszego kwietnia, w lany poniedziałek, w malowniczym Sopocie. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, rywalizacji z innymi pasjonatami i spędzenia aktywnie czasu nad morzem.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani tymi nowymi inicjatywami i mamy nadzieję, że dzięki nim uda nam się jeszcze bardziej rozwinąć nasz klub oraz wprowadzić SUP do serc coraz większej liczby osób. Do zobaczenia na desce w Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia Sopot!

Ostatnie aktualności

12.05.2024

60 zawodników walczyło o Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia

Przez trzy dni, przy sopockiej plaży, młodzi sportowcy z sześciu krajów walczyli o Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia. Regaty były częścią prestiżowych zawodów Open Skiff Eurochallenge organizowanych dla najlepszych zawodników wieku 10-16 lat.

07.05.2024

Międzynarodowe regaty Open Skiff Eurochallenge w ramach Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia

Od 9 do 11 maja 2024 roku, sopockie wody będą świadkiem zmagań wybitnych młodych żeglarzy, którzy przybywają, by walczyć w regatach o Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia, które tym razem będą miały rangę międzynarodową.

07.04.2024

Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii na Majorce

Pawel Tarnowski po raz trzeci w karierze wygrał słynne regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Poprzednio, w latach 2017 i 2018 triumfował w klasie RS:X, teraz zdobył złoty medal w nowej, olimpijskiej klasie iQFoil. Zobaczcie, jak Paweł skomentował swój triumf.

14.03.2024

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot nagrodzony za wyniki dzieci i młodzieży

W uroczystej sali Niebo Polskie w Gdańsku, podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych klubów sportowych województwa pomorskiego, nasz klub został wyróżniony jako jeden z najbardziej wybitnych w regionie.

01.03.2024

Zawody Sopot SUP Race oraz Dzień Otwarty Sekcji SUP w Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia

Mamy przyjemność ogłosić, że Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia serdecznie zaprasza Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Dniu Otwartym Sekcji Stand-Up Paddle (SUP)! W dniu 1 kwietnia, od godziny 11:00, klub otwiera swoje podwoje dla entuzjastów sportów wodnych w każdym wieku.

03.02.2024

Paweł Tarnowski wicemistrzem świata iQFOiL

Maja Dziarnowska kończy rywalizacje na bardzo dobrym 7 miejscu.

Powiadomienie o plikach cookie

Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.