Ostatnie aktualności

05.11.2022

Relacja trenera Łukasza Buderaskiego z MŚ Techno293

Nasz 9 osobowy Team Poland wraca z Mistrzostw Świata na Cyprze z 4 medalami! Właśnie zabrzmiał ostatni sygnał świadczący o tym że bardzo ciężkie słabo wiatrowe regaty dobiegły końca.

29.09.2022

Stypendia sportowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Zachęcamy do składania wniosków o stypendia sportowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

26.09.2022

Powołanie komisji statutowej Sopockiego Klubu Żeglarskiego

Komisja statutowa działa przy Zarządzie Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

19.09.2022

Mistrzostwa Świata SUP w Gdyni

To nasz drugi udział w Mistrzostwach Świata. Tym razem zawody odbyły się na naszym podwórku, bo w Polsce i co najważniejsze na Bałtyku. W tym roku to właśnie Gdynia była gospodarzem tegorocznego wydarzenia.

05.09.2022

Za nami 21. edycja regat Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia

W tegorocznej edycji regat Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia wzięło udział ponad 150 osób. Zawodnicy rywalizowali w klasach Techno 293 i Finn. Regaty były w randze mistrzostw Polski dla obu klas. Po raz pierwszy w Sopocie odbyła się rywalizacja SUP.

04.09.2022

Medale dla młodych zawodników SKŻ ERGO Hestia Sopot

Nie tylko żeglarstwo w różnych postaciach jest domeną sopockiego klubu. W zakończonych w tym tygodniu pierwszych oficjalnych Mistrzostwach Polski w Surfingu zawodnicy z Sopotu stanęli na wszystkich stopniach podium w trzech kategoriach. Zdobyli 3 złote medale - Tomek Budziński wygrał konkurencje U14 i U16, a Janek Koszowski zwyciężył w U18.