10.05.2021

Sukcesy Open Skiff na początek sezonu

W dniach 30.04-09.05 grupa Open Skiff odbyła zgrupowanie, pomiędzy dwoma imprezami Pucharu Polski.

Początek zgrupowania, to pierwsze w tym sezonie regaty i pierwsze, ze względu na zimną wiosnę i Covid-19 zejście na wodę - z marszu na wyścigi.

Pomimo tego, Kacper Sprengler zajął w klasyfikacji generalnej Regat Konstytucyjnych 4 miejsce (punktowo ex equo z trzecim), Kornelia Soćko była 7,  a Tymoteusz Gołyszny był trzeci w kategorii do 13 lat. Tydzień pracy , oraz wykładów, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, przyniósł oczekiwane efekty.

W kończących zgrupowanie regatach o Puchar Starosty Chojnickiego, w  stawce 32 zawodników,  w grupie powyżej 13 lat Kornelia Soćko zajęła pierwsze miejsce. (także w klasyfikacji generalnej)

Niewiele gorzej spisał się jej młodszy brat, Ksawery, zajmując drugie miejsce w kategorii wiekowej do 12 lat. Tym razem w swoich kategoriach wiekowych Kacper Sprengler był 7, a Tymoteusz Gołyszny 5.

Gratulacje również dla pozostałych naszych zawodników.

Teraz przed grupą Open Skiff regaty w Pucku i eliminacje do Meczowych Mistrzostw Polski.

Wyniki regat

Ostatnie aktualności

29.09.2022

Stypendia sportowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Zachęcamy do składania wniosków o stypendia sportowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

26.09.2022

Powołanie komisji statutowej Sopockiego Klubu Żeglarskiego

Komisja statutowa działa przy Zarządzie Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

19.09.2022

Mistrzostwa Świata SUP w Gdyni

To nasz drugi udział w Mistrzostwach Świata. Tym razem zawody odbyły się na naszym podwórku, bo w Polsce i co najważniejsze na Bałtyku. W tym roku to właśnie Gdynia była gospodarzem tegorocznego wydarzenia.

05.09.2022

Za nami 21. edycja regat Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia

W tegorocznej edycji regat Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia wzięło udział ponad 150 osób. Zawodnicy rywalizowali w klasach Techno 293 i Finn. Regaty były w randze mistrzostw Polski dla obu klas. Po raz pierwszy w Sopocie odbyła się rywalizacja SUP.

04.09.2022

Medale dla młodych zawodników SKŻ ERGO Hestia Sopot

Nie tylko żeglarstwo w różnych postaciach jest domeną sopockiego klubu. W zakończonych w tym tygodniu pierwszych oficjalnych Mistrzostwach Polski w Surfingu zawodnicy z Sopotu stanęli na wszystkich stopniach podium w trzech kategoriach. Zdobyli 3 złote medale - Tomek Budziński wygrał konkurencje U14 i U16, a Janek Koszowski zwyciężył w U18.