04.03.2019

Gosia I Paweł na podium AOW

Małgorzata Białecka i Maciej Kluszczyński zajęli drugie, a Paweł Tarnowski trzecie miejsce klasie RS:X podczas regat Andalusian Olympic Week w Kadyksie. Poza nimi aż jedenaścioro Polaków zakończyło swój występ w pierwszej dziesiątce w swoich klasach.

W dniach 28 lutego - 3 marca odbyły się w hiszpańskim Kadyksie regaty Andalusian Olympic Week, w których na starcie stanęło blisko 300 zawodników z całego świata, w tym 27 reprezentantów Polski. Regaty były poprzedzone zgrupowaniem w tym samym miejscu, podczas którego panowały silnowiatrowe warunki. Natomiast same zawody upłynęły głównie pod znakiem słabego wiatru więc w treningowo był to bardzo udany czas.

Najlepiej u wybrzeży Hiszpanii poradzili sobie nasi windsurferzy w klasie RS:X. Bardzo dobre, drugie miejsce zajęła Małgorzata Białecka (SKŻ ERGO Hestia Sopot), która straciła tylko dwa punkty do zwyciężczyni, Hiszpanki Blanki Manchon. Na najniższym stopniu podium stanęła Estonka Ingrid Puusta. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Kamila Główczak (YKP Warszawa), zajmując szóstą pozycję oraz Maja Dziarnowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), kończąc występ na dziesiątym miejscu.

W kategorii mężczyzn świetnie poradzili sobie Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń) oraz Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot), którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Tarnowski przed rokiem był drugi. Ponadto szósty był ostatecznie Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), a dziewiąty Piotr Myszka (AZS AWiS Gdańsk). Zwyciężył Francuz Titouan Le Bosq.

Z kolei w rywalizacji juniorów w klasie RS:X szóstą lokatę zajął Dominik Lewiński (GKŻ Gdańsk), na ósmym oraz dziewiątym miejscu ściganie ukończyli Kamil Manowiecki i kolega Adam Żarnowski z klubu SKŻ ERGO Hestia Sopot. Na podium stanęli Włoch Nicolo Renna, Hiszpan Aurelio De Terry oraz kolejny włoski deskarz Giorgio Stancampiano.

WYNIKI

źródło PZŻ - Maciej Frąckiewicz

Ostatnie aktualności

04.03.2019

27.02.2019

Polacy z workiem medali mistrzostw Europy w windsurfingu lodowym

Jan Suliński zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w windsurfingu lodowym, które odbyły się w Estonii, a drugie i trzecie miejsce wśród kobiet zajęły Natalia Wójcik oraz Katarzyna Nabiałek. Natomiast wśród juniorów Polacy zajęli całe podium w kategoriach U20 i U17 wśród chłopców, a także dwie pierwsze pozycje w kategorii U17 dziewcząt.

21.02.2019

Czas na Estonię

W zeszły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w windsurfingu lodowym.

19.02.2019

Jan Suliński mistrzem Polski w windsurfingu zimowym

Jan Suliński wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w windsurfingu zimowym, które w dniach 15-17 lutego odbyły się na zamarzniętym jeziorze Niegocin w Giżycku. Drugie miejsce zajął Max Wójcik, a z brązowego medalu cieszył się Łukasz Buderaski.