28.10.2017

Izrael dominuje mistrzostwa świata Techno293

Trzynaste miejsce Nell Ryan z SKŻ Ergo Hestia Sopot to najwyższa polska lokata na Mistrzostwach Świata w klasie Techno 293, które w sobotę 28 października zakończyły się w Salou w Hiszpanii.

Zawody rozgrywane były przy kapryśnej pogodzie. Jeszcze na początku regat wiatr nie stwarzał problemów, ale później znacznie utrudniał przeprowadzanie wyścigów. Dopiero na koniec pogoda zaczęła sprzyjać młodym windsurferom. W zmaganiach zdecydowanie najlepiej spisali się zawodnicy z Izraela, który zajęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Polacy spisali się niestety nieco gorzej.

W kategorii U15 Nell Ryan zajęła trzynaste miejsce. Sopocka żeglarka pływała nierówno – z jednej strony potrafiła wygrać wyścig, ale z drugiej dwa razy kończyła je w trzeciej dziesiątce. Na dziewiętnastej pozycji rywalizację ukończyła Aleksandra Wasiewicz, a na dwudziestej czwartej Amelia Zalewska (wszystkie z SKŻ Ergo Hestia Sopot). Zwyciężyła Ella Benbenisti.

W grupie złotej chłopców w kategorii U15 najlepszy z Polaków, Krzysztof Żarnowski (także SKŻ Ergo Hestia Sopot), uplasował się na dwudziestej lokacie. Pierwsze miejsce zajął Daniel Basik-Tashtash.

W kategorii U17 dziewcząt dwudzieste piąte miejsce zajęła Agata Banach (AZS Poznań), a chłopców dwudziesty siódmy był Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Zwyciężyli Linoy Geva i Roi Hillel.

Tak trener Robert Pellowski oceniał starty naszych zawodników:

„Wyniki niestety były gorsze niż na mistrzostwach Europy w Lorient. Warunki były naprawdę trudne, pomimo iż nie było fali to wiatr wiejący od brzegu był bardzo zmienny i porywisty. Raz był raz go nie było. Nie można było określić schematu pływania na trasie i potrzebne było szczęście.”

Mimo, iż reprezentacja Polski była jedną z najliczniejszych to niestety nie przełożyło się to na sukces sportowy. Co trzeba zrobić by temu zaradzić?

„Przyszły sezon trzeba ciężko przepracować. Być może na mistrzostwa przyjechać trochę mniejszą ekipą, lecz pewniejszą” – dodaje trener.

Źródło: jsz | zeglarski.info

wyniki

Ostatnie aktualności

07.04.2024

Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii na Majorce

Pawel Tarnowski po raz trzeci w karierze wygrał słynne regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Poprzednio, w latach 2017 i 2018 triumfował w klasie RS:X, teraz zdobył złoty medal w nowej, olimpijskiej klasie iQFoil. Zobaczcie, jak Paweł skomentował swój triumf.

14.03.2024

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot nagrodzony za wyniki dzieci i młodzieży

W uroczystej sali Niebo Polskie w Gdańsku, podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych klubów sportowych województwa pomorskiego, nasz klub został wyróżniony jako jeden z najbardziej wybitnych w regionie.

01.03.2024

Zawody Sopot SUP Race oraz Dzień Otwarty Sekcji SUP w Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia

Mamy przyjemność ogłosić, że Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia serdecznie zaprasza Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Dniu Otwartym Sekcji Stand-Up Paddle (SUP)! W dniu 1 kwietnia, od godziny 11:00, klub otwiera swoje podwoje dla entuzjastów sportów wodnych w każdym wieku.

03.02.2024

Paweł Tarnowski wicemistrzem świata iQFOiL

Maja Dziarnowska kończy rywalizacje na bardzo dobrym 7 miejscu.

01.02.2024

Przekaż 1,5% podatku na UKS HALS

KRS 0000428510

30.01.2024

Mistrzostwa Świata iQFOiL - bez wyścigów pierwszego dnia

Przed mistrzostwami świata w klasie iQFoil na Lanzarote panowały dobre żeglarskie warunki. Wiatr co prawda nie był najsilniejszy, ale pozwalał na efektywne treningi. Tymczasem, gdy przyszło do ścigania, wiatr zgasł. Pierwszego dnia mistrzostw świata nie rozegrano zatem żadnego wyścigu.